Отит

Отит – захворювання, яке ні з яким іншим не сплутаєш, оскільки його головний симптом – біль у вусі. Зазвичай він дуже сильний, стріляючий, тому хочеться якнайшвидше його зменшити, а ще краще – повністю усунути. Дуже погано цей біль переносять маленькі діти, які набагато частіше за дорослих страждають на отит. До 3 років приблизно 90% дітей обов’язково хоча б раз хворіють на отит, іноді й багато разів.

Що ж відбувається у вусі? До зовнішнього слухового проходу з навколишнього середовища або в середнє вухо з носоглотки через євстахієву трубу потрапляє інфекція (віруси, бактерії) та розвивається запалення. Якщо нічого не робити, то можливе утворення гною в середньому вусі та погіршення стану – до болю приєднаються озноб, жар та симптоми інтоксикації.

Щоб зменшити ймовірність такого ускладнення, лікування отиту не можна відкладати. Потрібно відразу ж звернутися до лікаря і застосовувати краплі від отиту, які він порекомендує. В аптеках є спеціальні вушні краплі для дорослих та дітей з феназоном та лідокаїном.